Polskie Stowarzyszenie Przetwórców Ryb w Koszalinie zostało powołane 7 lipca 1998 roku.
Jest ogólnopolską organizacją skupiającą firmy związane z branżą przetwórstwa ryb.

Celem stowarzyszenia jest jednoczenie środowiska branżowego oraz reprezentacja i ochrona interesów zrzeszonych członków a także promocja ryb i przetworów rybnych.

Nasze stowarzyszenie:

• reprezentuje interesy swoich członków,
  • współuczestniczy w tworzeniu prawa, poprzez konsultacje projektów aktów prawnych i inicjuje nowe zapisy korzystne dla branży,
  • bronimy branżę przed wprowadzaniem niekorzystnych zmian w przepisach oraz wprowadzaniem utrudnień i kolejnych obciążeń naszych firm,
  • promuje polskie przetwórstwo w kraju i za granicą,
  • dostarcza swoim członkom informacji o polityce i programach UE w tym wszelkich programach pomocowych,
  • przedstawiciele PSPR uczestniczą w ważnych dla rozwoju przetwórstwa przedsięwzięciach; seminariach, komisjach i spotkaniach zarówno w kraju jak i za granicą,
  • współorganizuje seminaria oraz szkolenia, na których członkowie stowarzyszenia mają możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki związanymi z rozwojem technologii dla przetwórstwa ryb oraz doskonalenia kwalifikacji zawodowych kadry zakładów rybnych,
  • współpracujemy z ośrodkami naukowymi - Akademią Rolniczą w Szczecinie, Politechniką Szczecińską - Ośrodkiem Przekazu Innowacji w celu podejmowania wspólnych działań służących rozwojowi oraz wzrostowi konkurencyjności przedsiębiorstw sektora rybnego.

Od 2005 roku Polskie Stowarzyszenia Przetwórców Ryb jest członkiem Stowarzyszenia Przetwórców Rybnych Unii Europejskiej - AIPCE - E.U. Fish Processors Association /CEP- E.U. Federation of National Organisations of Importers and Exporters of Fish. Organizacja skupia stowarzyszenia krajowe lub organizacje reprezentujące przemysł rybny w krajach członkowskich UE. Celem jest reprezentowanie interesów przemysłu rybnego UE w stosunku do Władz i Instytucji Unii Europejskiej, promocja i ochrona wizerunku produktów i przemysłu rybnego, analiza przedmiotów wspólnego zainteresowania członków w zakresie nauki, prawa, technologii i ekonomii.

Obecnie organizacja liczy około 60 członków i ma nadzieję na dalszy rozwój. Zachęcamy do przystąpienia do Stowarzyszenia, aby razem poprawiać warunki działania naszych firm i razem rozwiązywać wspólne problemy.